Aktywna na emeryturze
Wiek tak ściśle mówiąc to wyłącznie numer. Możesz mieć 55 lat, ale wyglądać na 40 i czuć się na 35. Jakkolwiek możesz również mieć 50 lat, ale wyglądać i czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak dobrze dbasz o własne ciało i co robisz, by pozostać aktywną.
kobiece problemy
Działalność fizyczna – czy już za późno, aby zacząć?
Jeśli chodzi o ćwiczenia, wiele osób zakłada, iż jeśli nie było się aktywną postacią w wieku 20, 30 czy też 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet w następnej kolejności. Na szczęście to po prostu nieprawda. Nigdy nie jest za późno na zainicjowanie wdrożenia do swojego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej ma prawo wspomóc w rozwiązaniu niektórych problemów spowodowanych brakiem aktywności oraz ogólnie uczynić, iż poczujesz się dobrze.
Korzyści z treningów dla kobiet na emeryturze są przeróżne! Od około 50 roku życia przeciętna postać traci około 1 procent mięśni każdego roku – chodzi o to, że nie musisz godzić się na tak postępującą utratę mięśni. To właśnie dzięki ćwiczeniom masz prawo przywrócić stracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z ćwiczeń nie kończą się na poprawie masy mięśniowej i siły. Co poniektóre typy ćwiczeń mogą też pomóc polepszyć zdrowie kości.
Utrata kości oraz osteoporoza nie są pewne. Wykonywanie treningów obciążających, jakie zmuszają Cię do działania mimo siłom grawitacji, ma prawo poprawić gęstość kości i zmniejszyć niebezpieczeństwo jej rozpadu. Kiedy przyjrzeć się jeszcze i innym pożytkom płynącym z ćwiczeń, potrafią one również mocno zmniejszyć częste symptomy menopauzy, jak przyrost masy ciała ludzkiego.