Porady dla kobiet

Dieta dla dojrzałej kobiety
Jako dorosła pani powinnaś wiedzieć, że chociaż razem z wiekiem wymagasz mniej kalorii, to Twoje zapotrzebowanie na inne składniki odżywcze pozostaje niezmienione. Zdrowe żywienie w takim wypadku oznacza:
•    uzyskanie należytej równowagi składników pożywnych,
•    normowanie zażywanych kalorii oraz spalania ich przez podejmowaną aktywność.

uroda kobiety

Zdrowe żywienie ma prawo pomóc w zapobieganiu lub też opóźnianiu kłopotów zdrowotnych, które stają się coraz to częstsze z wiekiem. Sztampowe komplikacje zdrowotne kobiet w wieku średnim obejmują cukrzycę typu 2, choroby serca, raka, nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi) oraz zaparcia – a harmonijna zbilansowana dieta dla dojrzałej kobiety może znacznie zminimalizować ryzyko ich wystąpienia.

O czym dojrzała kobieta ma obowiązek pamiętać komponując dietę?
W wieku średnim w głównej mierze trzeba jeść świadomie. W każdym calu nie ma miejsca na mniej kaloryczne, niskokaloryczne, wysokotłuszczowe lub wysokocukrowe jedzenie, bowiem już nie jesteś w stanie spalać tego tak, jak kiedyś.
Jeżeli chcesz dbać o zbilansowaną dietę jeszcze bardziej – konsumuj szeroką gamę produktów spożywczych. Powinny one obejmować wszystkie grupy żywności – w ten sposób jest mniej ewentualne, że zjesz za niemało lub za mało tego, czego Twój organizm pożąda.
Jedz także co najmniej trzy posiłki dziennie – trudno jest zdobyć wszystkie wymagane składniki kaloryczne w ramach jednego lub ewentualnie dwóch pokarmów. Zresztą nawet są badania lekarskie, które w pokazują, iż osoby jedzące śniadanie i ogólnie spożywające regularne posiłki mnóstwo rzadziej mają nadwagę. Skorzystaj z tych rad, lub też zdrowa oraz wyglądaj cudownie!