mięśnie kegla u kobiet

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o tym, że niemalże każda dama, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, albowiem to właśnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

ćwiczenia na mięśnie kegla youtube

W większości wypadków mięśnie Kegla ćwiczą w związku z tym kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli zostaną one porządnie wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez oczywisty poród i równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, jakie rodziły dawno, lecz pojawiły się u nich trudności z nietrzymaniem moczu, w większości wypadków wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować podczas próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najpoprawniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega jedynie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najprzyzwoiciej rozpocząć od pozycji leżącej, niemniej jednak z czasami można również trenować w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez kilka sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo ważne jest to, aby napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech i powoli wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najporządniej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii może się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zauważyć już nawet po sześciu tygodniach, pomimo tego należałoby ćwiczyć dalej, chociaż raz na dzień.
W aptekach oraz sklepach można obecnie zakupić specjalne kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezwykle wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że zapewniają fenomenalne wyniki. Z takimi kulkami także ćwiczy się na zasadzie kurczenia i relaksowania mięśni.
Damy, które regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to rezultat w trakcie porodu drogami natury i znacznie szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością eliminuje się też kłopot nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że to właśnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe oraz nie zajmują dużo czasu, a wolno je wykonywać dosłownie wszędzie oraz o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.